Het egaliserend vermogen geeft aan in hoeverre je met de ondervloer oneffenheden in de basisvloer kan wegwerken.
4mm
Geluidsisolatie volgens Europese Lw-norm
21dB
Uitvoering
Plaat
Voldoet aan EPLF eis
?
EPLF
De minimale norm waar een ondervloer aan moet voldoen om aanspraak te maken op de garantie van uw laminaatvloer. Deze minimale norm is samengesteld door Europese Producers Laminaat Flooring (EPLF).
Ja
Warmteweerstand (R)
?
Warmteweerstand
De geleiding van de warmte wordt bepaald door de warmteweerstand (=Rc-waarde). Hoe lager dit getal hoe beter het warmte geleid en dus geschikt is i.c.m. vloerverwarming. Hoe hoger dit getal, des te beter het warmte isoleert en dus geschikt is bij geen vloerverwarming. De maximale Rc-waarde bij standaard vloerverwarming is 0,15 m2K/W en bij vloerverwarming als bijverwarming 0,18 m2K/W. Voor systemen met een warmtepomp en/of vloerkoeling geldt een maximale waarde van 0,10 m²K/W. De totale waarde wordt bepaald door de laminaat vloer (ca. 0.06) + de ondervloer + evt. een vochtscherm.
0,14
Geschikt voor
Laminaat, Parket en Click PVC
Omschrijving
Deze gecertificeerde en geluidsreducerende ondervloer is maar liefst 6mm dik en is EXTRA stil en comfortabel. Dankzij de extreem hoge drukvastheid van 300kPa is deze ondervloer zowel geschikt voor laminaat, parket als rigid click pvc. De ondervloer is dankzij het 10dB certificaat zeer geschikt voor in appartementen en in ruimtes waar geluidsreducering wenselijk is. De platen zijn gemakkelijk op maat te snijden en zijn mede vanwege het gewicht eenvoudig en snel te installeren. De platen zijn extra hard/strak geperst (0,255kg/m2 en 42,5kg/m3) waardoor er minder lucht tussen het foam zit. De totale warmte doorlaat weerstand is ± 0,142m2 K/W.
Deze ondervloer is dus goed isolerend in zowel geluid als temperatuur waardoor u geen last krijgt van koude voeten of klagende onderburen. Het hardschuim XPS materiaal is eenvoudig op maat te snijden en dankzij de unieke samenstelling geeft het geen vezels af waardoor u schoon kunt werken. De ondervloer wordt ook veel toegepast onder rigid click pvc. Het is dan wel van belang dat de ondergrond niet veert en vlak is. Sommige flexibele click pvc vloeren kunnen ook voorzien worden van deze ondervloer, maar vraagt u dan gelieve eerst na bij uw vloerenleverancier hoeveel drukvastheid (Kpa) een ondervloer moet hebben voor desbetreffend flexibel click pvc.
De ondervloer is vochtbestendig, wel adviseren we nog om de naden af te plakken met onze Alutape. Hierdoor bent u geen extra vochtscherm meer nodig en heeft optrekkend vocht geen enkele kans. Met 1 rol tape kunt u ca. 20m2 afplakken
Afmetingen: 1,2 × 0,8 meter
Te bestellen per: 9,6m2 = 1 pak (10 platen per pak)
Warmteweerstand: 0,142 m² K/W
Geluidsreductie: ΔLw 21 dB / 10dB
Kpa waarde: 300
Kleur: Geel
Dikte: 6mm
LEGINSTRUCTIE: Om de ondervloerplaten de gelegenheid te geven zich aan te passen aan de omgevingstempratuur en de luchtvochtigheid, dienen deze bij voorkeur 24 uur in gesloten verpakking te acclimatiseren bij ca. 20°C in de te beleggen ruimte. De vloer dient schoon en blijvend droog te zijn. De ondervloerplaten moeten altijd in halfsteensverband losjes tegen elkaar gelegd worden met de lengtenaden naar de lichtinval. De vloer kan dwars op de ondervloer zodat de lengterichting van de vloer niet op de lengterichting van de ondervloer ligt. Voor installatie adviseren we de ondergrond schoon te maken en vuil en resten te verwijderen middels een stofzuiger.